
Photo Polymer Plate Making System PLC-Ver-01
Photo Polymer Plate Making System PLC-Ver-01
- Specification
- Download
| Model | PM-01 |
| Over All Size | 192*96*50 mm |
| Cut Out | 188*92 mm |
| Mounting Type | Panel Mounting |
| Input Supply | 230VAC,+/-15%,50Hz.(Other Supply On Request) |
| Display Method | Alpha Numeric 16X4 Line LCD Display with Blue Back Lit |
| Setting Method | Front 8-Tact Switch Key |
| Function Keys | Front 8-Tact Switch Key |
| Control O/P | (a) Main Expo (b) UVA (c) UVC (d) Blower (e) SS.Light (e) Vaccum |
| ( 1 C/o -N/O type Relay contact,2A@230VAC) | |
| Digital I/P Signal | (a) Post Expo (b) Main Expo |
| O/P Relay status | By front panel 8-LED indication. |
| Operating Ambient | 0’C to 55’C |
| Storage Temperature | -10 to +70 °C |
| Operating Humidity | 5~80%RH Non-condensing |
| EMC Standard | EN50081-2 & EN 50082-2 Generic Stds for Industrial Environment |
| Safety Standards | Meets EN61010, Installation Catagory II |
Download PDF File


















